İstanbul
DOLAR26.6901
EURO29.0946
ALTIN1668.6
İdris Ortakaya

İdris Ortakaya

Mail: [email protected]

BELEDİYELER YENİDEN DİZAYN EDİLMELİ

Devlete açılan ilk hırsızlık kapısı haline dönüşen belediyelerde baştan aşağı değişiklik yapılarak yeniden yapılandırılmalıdır. Mahalli sorunların çözüm noktası gibi görülen belediyeler, ne yazık ki kişisel çıkarların yemlik hanesi durumuna getirilmiştir. Bu kadar büyük çirkinlikler ülkemize yakışmıyor.

Şu ande yüzlerce belediye yetkilileri ve onlarca başkanları, yolsuzluk, rüşvet ve hırsızlıktan tutuklu bulunmaktadırlar. Daha dün Adana belediyelerinde onlarca kişi gözaltına alındı ve tutuklandılar. Bu kadar büyük bir rezalet olamaz. Bir çok Belediyeler, hırsız ve namusuzların çırıt attıkları yer haline dönüşmüştür. Devlettimiz ciddi bir denetim yapabilirse, İstanbul, İzmir ve Ankara belediyelerinde de büyük yolsuzluklarla karşı karşıya kalabiliriz. CHP nin genel başkanı denen mal, yetim hakkı yedirtmiyeceğim. diye Erdoğandan hesap soruyordu. Belediyelerde yetim hakkı yiyen, hırsızlar, mahkeme kararı ile tutuklandılar. CHP li belediye yetkililerinin bu aşağılık ve şerefsiz ilişkilerinden dolayı, K.Mal kamuoyundan bir özür bile dilemedi. Bu nasıl bir anlayıştır. Bu nasıl bir siyasi parti temsilciliğidir. Lanet olsun.

Sayın Cumhurbaşkanım, Ya belediyeleri kapatın, yada yeniden yapılandırın. Eleman alma yada eleman çıkarma başkan'ın istemesiyle olmamalı. Belli kaide ve kurallarla yönetilmeli. Keyfi muammele yapan yetkililer bedel ödemek zorunda bırakılmalıdır. İhaleler,alım satımlar ve tüm parasal ilişkiler Devlet denetiminde olmalıdır. Belediye meclisine yetki verilmelidir. Tüm giderler meclisin onayı ile olmalıdır. Belediyeleri babalarının çiftliği gibi kullanmalarına izin verilmemelidir.

Mahalli seçimler yaklaştı, aday belirlemelerinde ince eleyip sık dokumalısınız. Ölçü, öncelikle namuslu ve dürüstlük üzerine inşa edilmeli. Sonra sırasi ile, yetenekli, bilgili, becerikli, çalışkan, vefalı, fedekar, memleketini seven, paraya ihtiyacı olmayan ve halk tarafından sevilen adaylar tesbit etmelisiniz. Bu konuda bizlerde üzerimize düşeni yapmak mecburiyetindeyiz. Bu ülkemiz için sorumluluğumuzun göstergesi olmalıdır.

Ben Van'lıyım. İlimizin iyi bir belediye başkanı ile yönetilmesini cani gönülden isterim. Uzun yıllardan beri PKK lı belediye başkanları seçildi. Devlet, zaman zaman kayyum atadı. Yıllardır Van'lı sivil bir belediye başkanı özlemi içindeyiz. İnşallah bu defa doğru bir tercih yaparak özlemimizi gidermiş olursunuz.

Aday konusunda ciddi bir öneride bulunmak istiyorum. Çok iyi tanıdığım, güvendiğim, Van için kendisini feda edebilecek, çalışkan, dürüst, namuslu, vefakar ve van'ın en büyük iş adamlarından birisi olan ZAHİR KANDAŞOĞLU nu öneriyorum. Kendisi ile bu konuda herhangi bir görüşmem olmadı. Bu önerimizi kabul edip etmeyeceğini de bilemiyorum. Bu yazımı okuduğunda onunda haberi olacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanım, lütfen bir araştırın. Van'da seçim kazanabilecek tek kişidir. Eski Van ticaret ve sanayi odası başkanlığını yapmış, çok deneyimli ve yetenekli bir iş insanıdır. Van için büyük bir şanstır. Erdoğancı olan ben, Erdoğana yardımcı olmak istiyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar