Site en üst
İstanbul
DOLAR26.6901
EURO29.0946
ALTIN1668.6

Turgut Özal'ı Egemen Bağış ağırladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Turgut Özal'ı Egemen Bağış ağırladı
Abone ol
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği’nin ev sahipliği ve Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) iş birliğiyle “AI Tomorrow Summit Prague” etkinliği düzenlendi. Egemen Bağış, sosyal medya adresinden yaptığı bir paylaşımda ise, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın adını taşıyan torunu Turgut Özal'a ayırdı. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği’nin ev sahipliği ve Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) iş birliğiyle “AI Tomorrow Summit Prague” etkinliği düzenlendi. Egemen Bağış, sosyal medya adresinden yaptığı bir paylaşımda ise, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın adını taşıyan torunu Turgut Özal'a ayırdı. 

Türkiye ile Çekya arasında yapay zeka ve teknoloji alanında iş birliğinin temelini oluşturacak etkinliğe; AB Eski Bakanı Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) Başkanı ve yöneticileri ile Çek Cumhuriyeti kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı. TÜRKİYE BUNDAN SONRA DÜNYANIN TEKNOLOJİ KÖPRÜSÜ ROLÜNÜ ÜSTLENECEK

Her şeyin dijitalleştiği çağda, bir çok alanda kullanılan yapay zekanın  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve direktifleri doğrultusunda Türkiye'nin en çok yatırımcı çeken ülkelerden biri olduğunu dikkati çeken Egemen Bağış, Türkiye' nin coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca doğu ve batı arasında  kültür köprüsü olduğunu, Türkiye'nin bundan sonrada dünyanın teknoloji köprüsü rolünü üstleneceğini ve yapay zeka çalışmalarına büyük önem verildiğini belirtti.

TURGUT ÖZAL NUR İÇİNDE YATSIN

AB Eski Bakanı Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış sosyal medya adresinden yaptığı bir paylaşımda ise, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın adını taşıyan torunu Turgut Özal'a ayırdı. 

Turgut Özal'ın "AI Tomorrow Summit Prague” etkinliğinde konuşma yaptığını belirten Egemen Bağış," Yıllar geçse de anılar yaşıyor. Dedesinin özelliklerini taşıyan torununu yakından tanımaktan mutluluk duydum. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal nur içinde yatsın, ülkemiz onun da hayalini kurduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bölgesinin lideri olarak büyüyerek güçlenmeye devam etsin inşallah…" ifadelerine yer verdi.

ABD'de Türk Gençlik Derneği Başkanı olduğu zamanlarda “Türkiye Hindi Değildir” adlı bir imza kampanyası başlattıklarını, ülkemizin İngilizce adının “Turkey” yerine “Türkiye” olmasını talep ettiklerini hatırlatan Bağış, o dönemde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kandilerine destek verdiğini belirtti.

Egemen Bağış şu paylaşımda bulundu:

" Bizim yaş grubumuz üzerinde büyük emeği olan rahmetli 8. Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal’ın adını taşıyan torunu sevgili @turgutozal1kardeşimiz Büyükelçiliğimizin ev sahipliğinde, Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) tarafından düzenlenen “AI Tomorrow Summit Prague” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

20 yaşında iken çektirdiğimiz, rahmetli dedesinin daha sonra bizzat imzaladığı ve makam odamızda asılı fotoğrafın önünde o günleri andık.

O dönem, ABD’deki Türk Gençlik Derneği Başkanı olarak “Türkiye Hindi Değildir” adlı bir imza kampanyası başlatarak ülkemizin ingilizce adının “Turkey” yerine “Türkiye” olmasını talep etmiştik. İmzaları teslim ettiğimizde rahmetli Özal gerekli talimatı vermiş ve bir dönem tanıtım amaçlı posterlerde gerekli değişiklikler yapılmıştı. Maalesef kısa bir süre sonra kendisi Hakk’a yürüyünce süreç devam ettirilemedi.

Sağolsun Sayın Cumhurbaşkanımız @rterdogan rahmetli Özal’ın başlatıp bitiremediği bir çok proje gibi bu konuya da kararlılıkla et attı ve Birleşmiş Milletlere resmi karar aldırarak, ülkemizin adının Türkiye olarak tescil edilmesini sağladı.

Yıllar geçse de anılar yaşıyor. Dedesinin özelliklerini taşıyan torununu yakından tanımaktan mutluluk duydum. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal nur içinde yatsın, ülkemiz onun da hayalini kurduğu gibi Sayın cumhurbaşkanımız @rterdogan önderliğinde bölgesinin lideri olarak büyüyerek güçlenmeye devam etsin inşallah…"

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye - Vietnam İş Forumu düzenlendiÖnceki Haber

Türkiye - Vietnam İş Forumu düzenlendi

Cihat Yaycı: Suyu olan çok dikkat etsin kendineSonraki Haber

Cihat Yaycı: Suyu olan çok dikkat etsin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar