İstanbul
DOLAR14.6437
EURO16.1963
ALTIN935.25

Başkentte “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası yeniden başlatıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkentte “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası yeniden başlatıldı
Abone ol
Ankara Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl uygulamaya koyduğu “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasını bu yıl Ramazan ayında yeniden başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde sosyal yardım alan vatandaşlara ekonomik yönden destek olmak amacıyla ilk kez 13 Mayıs 2020 tarihinde başlattığı ve 2021 yılında da devam eden “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasını bu yıl Ramazan ayı öncesi yeniden başlattı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden toplumsal dayanışma çağrısını bir kez daha yineleyerek, “Geçtiğimiz Ramazan'da olduğu gibi bu Ramazan'da da iyilik köprüsü kuruyor, alan el ile veren eli buluşturuyoruz. Gelin ‘ankaratekyurek.com' üzerinden bu dayanışmanın bir parçası olalım” dedi.

Elektrik faturalarını ödeyemeyen ihtiyaç sahipleri de düşünüldü

ankaratekyurek.com” adresi üzerinden yeniden başlayan kampanya ile devam eden “Su Ver” ve “El Ver” uygulamalarının dışında ihtiyaç sahiplerinin ödeyemediği elektrik faturaları da hayırseverler tarafından ödenebilecek. “6 Milyon Tek Yürek” kampanyası için hayırsever vatandaşlar, internet adresi üzerinden kredi kartını kullanarak 3 ayrı uygulamadan istediğini seçerek, sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Kampanya dahilinde; “Su Ver” ile su faturası borcunu ödeyemeyen 250 bin sosyal yardım alan vatandaşın borçları kapatılabilecek, “El Ver” ile sosyal yardım alan ve geliri açlık sınırının altında olan yaklaşık 26 bin vatandaşın Başkent Kart'ına 100, 200, 300,400 ve 500 TL tutarında nakit yükleme yapılabilecek, “Elektrik Faturası Öde” ile de 8 Nisan'dan itibaren sosyal yardım alan ve açlık sınırının altında geliri olan ve elektrik borcunu ödemeyen vatandaşların elektrik faturaları online olarak ödenebilecek.

Kampanya ile ilk 2 yılda yapılan destek 69 milyon 300 TL'ye ulaştı

ABB Bilgi İşlem Daire Başkanı Gökhan Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, “İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır” sloganıyla 2020'de başlattığı yardım kampanyasıyla ilk 2 yılda toplamda 69 milyon 300 TL'lik destek sağlandığını belirterek, “El Ver kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler, ihtiyaç sahibi vatandaşların Türkiye'de ilk kez online ödemeye entegre edilen Başkent Kart'larına anında sanal pos yöntemiyle 100, 200, 300, 400 ve 500 TL yükleme yapabilecekler” dedi.

El Ver” kampanyasından yararlanacak ihtiyaç sahibi vatandaşlar da bahis, kuyum ve tekel hariç Başkent Kart'larıyla her türlü alışverişi yapabilecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye'de çıkan orman yangını kontrol altına alındıÖnceki Haber

Osmaniye'de çıkan orman yangını kontrol...

Caddebostan sahilinde deniz çekildi, yer yer kirlilik oluştuSonraki Haber

Caddebostan sahilinde deniz çekildi, yer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar