İstanbul
DOLAR26.6901
EURO29.0946
ALTIN1668.6

Abdullah Çiftçi: Ukrayna'da karizması çizilen batıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abdullah Çiftçi: Ukrayna'da karizması çizilen batıdır
Abone ol
Stratejist Abdullah Çiftçi, CNNTÜRK'te Fulya Öztürk'ün Akıl Çemberi programına canlı yayın konuğu oldu.

Stratejist Abdullah Çiftçi, CNNTÜRK'te Fulya Öztürk'ün Akıl Çemberi programına canlı yayın konuğu oldu.

Programda Rusya- Ukrayna savaşı üzerine açıklamada bulunan Abdullah Çifti,"Rusya'nın karizması çizildi" sözünün batı kaynaklı olduğunu, dünyanın batılı ülkelerden ibaret olmadığını, batılı ülkelerinin dünyanın sadece yüzde 15'i olduğunu belirtti.

 Abdullah Çiftçi konuşmasında,"Kime göre?  Hindistan'ın nüfusu 1 milyar 400 milyon,  Putin'e karşı değil. Çin'in nüfusu 1 milyar 400 milyon Putin'e karşı değil. Endenozya'ya bakın, Brezilya'ya bakın.Arjantine bakın Rusya'ya zaten yaptırım uygulamıyorlar.Batı merkezli düşünürseniz evet Putin'in karizması çizildi.  Ama batı, dünyanın yüzde 15'i dir. Batı'nın da karizması gitti. Tüm batı toplandı Ukrayna'da Rusya'yı diz çöktüremiyor. Tüm NATO Ukrayna için a'dan z'ye hepsi 150 milyar dolar harcadılar ve tıkanıyorlar. İki tarafta gidiyor.

Batılılar Ukrayna'yı NATO'yı alacağız diyor demi. Ya Ukrayna ortada kalmazsa;? Nereye gitti batının imajı? Şuan nereye gitti? Bu noktada yanlı konuşmayı doğru bulmuyorum. Rusya'da babamızın oğlu değil, batıda değil. İki tarafta batının istediği gibi bir Rusya yok. Başaramadılar Rusya'yı diz çökertmeye. Türkiye'de bile sözleri geçmedi.


"KARİZMASI ÇİZİLEN BATININ KENDİSİDİR."

"Rusya'nın karizması çizildi" sözünün batı kaynaklı olduğunu, oysa karizması çizilenin batının olduğunu tekrar vurgulayan Çiftçi, bu durumun sonraki dönemde batıda kendi içerisinde de tartışılacağını dikkat çekti. Abdullah Çiftçi "Biz alışmışsız batı kaynaklı literütür kullanmaya. Buna gerek yok."Rusya'nın karızması çizildi" sözü batının sözüdür. Oysa karizması çizilen batının kendisidir.

Bunun enkazı batıda daha sonra çıkacak. Yarın batıda şunu demiyecek mi? 150 milyar dolar şimdilik 250 milyar dolar harcadınız. Ukrayna diye bir ülke kalmadı. Şimdilik 20 milyon kişi kaçtı gitti, bilmem kaç milyon kişi öldü. Daha da ölecek. Sorgulama  sonra başlayacak. Sizin yüzünüzden, sizin Ukrayna'yı NATO'ya alalım sözünüzden denilecek.

Ukrayna'da bu gidişatın sonu batı için yıkım olacak. Başaramayacaklar mümkün değil.Şuan Putin'in imajı çizildi deniliyorya" Oysa karizması çizilen batının kendisidir.İngilteresi, Fransası, Almanyası, Amerikası."dedi.


 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sıcak hava uyarısıÖnceki Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sıcak h...

Cihat Yaycı: YÖK'e FETÖMETRE verdim uygulamadılarSonraki Haber

Cihat Yaycı: YÖK'e FETÖMETRE verdim uygu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar